Tespit: İki türlü tespit şeklimiz vardır;

Duyarlı vatandaşların tespitlerini bildirmeleri,

İhtiyaç sahiplerinin bizzat kendi başvuruları,

İstenen Belgeler:

İnsan-Der Aşevi Yönetim Kurulu Kararı

DUL – YETİM – ÖZÜRLÜ – BAKIMA MUHTAÇLAR AİLELER İÇİN

1- Dilekçe

2- Kimlik Fotokopisi

3- Vukuatlı Nüfus Örneği

4- İkametgâh Belgesi

5- Muhtaçlık Belgesi

6- 1 (Bir) Adet Fotoğraf

İnceleme : Yapılan müracaatları yerinde görerek inceleme gerçekleştirir. İncelemede muhtar, bakkal ve mahalle sakinleri dinlenir. Durum inceleme formunda belirtilerek karar komisyonuna verilir.

Karar: Belirli aralıklarda toplanarak tespit komisyonunun hazırladığı form incelenerek, ailenin yardım alıp alamayacağına, alacaksa ne kadar zaman alacağına karar verir.

Yemek pişirme: Usta aşçımız tarafından, Hijyenik ortamda, İzmir halkı tarafından infak edilen ayni yardımlar sevgi ortamında hazırlanıp, dualar eşliğinde, yürek ateşinde pişirilip servise hazır hale getirilir.

Yemek Dağıtımı: Hijyenik ortamda pişirilen yemekler, yemek almayı hak eden ailelere verilmek üzere aşevimizde hazır hale getirilerek dağıtımı gerçekleştirilir. Ayrıca 2007 yılından günümüze kadar şehrimize misafir olan mülteci kardeşlerimize de tespit edilen yerlerde karavanadan kepçe ile yemek verilmektedir.

Diğer Yardım Dağıtımı: Zaman zaman derneğimize yardım yapılan, giyim, ayakkabı, yakacak vb. malzemelerde ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Dağıtım yapılan bölgeler: Merkezimiz Konak bölgesidir. İhtiyaç duyulduğunda İzmir’in çeşitli yerlerine de yemek ve erzak paketi verilmektedir.

Gelirlerimiz: Ayni Bağışlar, Nakdi Bağışlar,

Not: Kuruluş tarihimizden bu güne kadar, hiçbir belediye ve devlet kademelerinden yardım almadık. Tamamen halkımızın küçük katkıları ile çalışmalarımız yürütülmektedir.

TÜM BAĞIŞLARA MUTLAKA MAKBUZ KESİLİR

Giderlerimiz:

Ayni giderlerimiz: Yemeklik her türlü kuru gıda, yemeklik yaş sebze ve meyve,

Nakdi giderlerimiz: Kira, Elektrik, Su, Telefon ve internet Tüp, Mazot, Maaş, Muhtelif giderler,

Ayni ve Nakdi Toplam Giderlerimiz (TL):

Günlük 1000 öğün-ortalama 24 gün ve 5 TL maliyet üzerinden hesaplanmıştır.

Günlük : 5.000,00 TL

Aylık : 120.000,00 TL

Yıllık : 1.440.000,00 TL